بارش رحمت الهی؛ نگاه فرصت محور، نگاه تهدیدمحور

 
امسال پس از چندین سال کم بارش و خشکسالی در استان خوزستان و کشور، شاهد بارش مداوم رحمت الهی هستیم به طوری که  به گفته کارشناسان این بارش ها در این فصل سال حداقل در ده سال اخیر بی سابقه بوده است.

در کنار این مئله امسال شاهد ان هستیم دشمنان اسلام و ایران عزیز آنچه در عده و عده داشته اند جمع کرده اند و به زعم ناقص خود به دنبال فلج کردن جمهوری اسلامی در عرصه اقتصادی هستند تا شاید بتوانند از این رهگذر خدشه ای به اقتدار سیاسی و غیرتمندانه نظام اسلامی وارد کنند.

استان خوزستان نیز که به عنوان قلب تپنده اقتصادی در عرصه انرژی، آب ، کشاورزی و ... است در این قضیه در داستان جنگ اقتصادی نقش و اهمیت ویژه ای می یابد.

با پیش کشیدن قضیه تحریم های بی سابقه هر عقل سلیمی حکم می کند که باید استان و کشور در عرصه هایی که دارای زایش اقتصادی و مستقل از مستکبرین و تحریم کنندگان است گام بردارند، عرصه هایی همچون کشاورزی.

حرف اصلی این است که امسال علرغم تحریم های غربی ها و آمریکایی علیه ملت ایران، خداوند کریم و حکیم باب رحمت الهی را بیش از پیش بر ما گشوده تا شاید جزو «اولوالباب» باشیم.
برای مثال امسال در برخی شهرستان های استان خوزستان به کشت دیم تا 10 برابر سال های گذشته انجام شده است و به نظر کارشناسان اگر کشاورزان مورد تشویق و ترغیب قرار بگیرند این میزان می تواند جند برابر شود.

متاسفانه بعضی اوقات مدیران ما صرفا تهدید محور هستند، یعنی فقط گر بحران یا مشکلی پدید آید، برای آن کارگروه و ستاد و جلسات مختلف برگزار می کنند،چرا این نگاه فرصت محور و مدیریت صحیح حکم می کند باید از فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد، یعنی ضروری است مسئولان و مدیران کشوری و استانی هر چه سریعتر کارگروه ها و ستادهای اجرایی و کارشناسی ار این فرصت الهی الهی در اوج دشمنی دشمنان استفاده کنند و ان شاا... شاهد آن باشیم.

با وجود کاهش درامد کشور در حوزه انرژی و صادرات منابع نفتی، در عرصه کشاورزی با یک زایش اقتصادی بی سابقه مواجه شویم.

یقینا تشکیل چنین ستاد و کارگروهی در استان و استان می تواند ضمن برآورده کرده منویات و تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی هم در خصوص طرح 2 هزار هکتاری کشاورزی خوزستان در سفر سال 1375در زمینه اقتصاد مقاومتی و تولید ملی نوعی تمرین برای کاهش وابستگی به نفت به عنوانیک آرزوی قدیمی منجر می شود.

چه اینکه تلاش در این حوزه می تواند فواید و اثرات دیگری از جمله اشتغال و ... نیز داشته باشد.
امیدواریم با تدبیر مسئولان و مدیران مربوطه در حوزه وزارت جهاد کشاورزی و سایر مدیران عالیرتبه کشور و استان شاهد ان باشیم که با فضل و رحمت الهی و وظیفه شناسی مسئولان و مردم به ویژه کشاورزان زحمت کش و مومن تهدید تحریم به فرصت و نهضت کشاورزی تبدیل گردد.
/ 4 نظر / 49 بازدید
محمد

سلام وبلاگ بنده از آدرس: cmj.persianblog.ir (چالش های مجازی) به آدرس: dehdari.blog.ir (وبلاگ سَـــبیل) منتقل شد. لطفا لینک بنده رو اصلاح کنید. ضمنا از بازدید و اظهار نظر دریغ نفرمایید. متشکر

اهوازنوین

سلام و عرض ادب حضور افسر عرصه سایبری. با تبادل لینک موافقید خبر بدین ماهم شمارو بلینکیم. درضمن خوشحال میشیم بنرمون رو هم پوشش بدین. منتظریم