چشممان روشن آقای صالحی...

بسم الله

این سفر آقای رئیس جمهور با هیئت (پرشور) همراه حکایت جالبی است. بطوری که حالا با وجود گذشت بیش از یک هفته از بازگشت دکتر احمدی نژاد از نیویورک مطالب جدی و جدیدی طرح می شه که یکیش همین حضور عروس و پسر و مادر عروس رئیس جمهور بود که ای کاش این خبر و اون عکس رو نمی شنیدیم و نمی دیدم تا لذتی که از سخنان احمدی نژاد در صحن مجمع عمومی ملل متحد برده بودم خراب نمی شد....

بگذریم..

این دکتر صالحی هم که چند روز ماموریتش ادامه داشت و چند روزی اونجا مونده بود مثل اینکه حسابی باید به همه بی تجربگیش رو ثابت کنه.

خیلی ناراحت کننده بود

آقای وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران یعنی تنها دولتی که پای حمایت از مردم بحرین ایستاده اون مردک ضخیم و عریض و طویل جنایتکار بحرینی رو توی آغوش گرفته و متاسفانه نیش مبارکش هم که هزار تا بار معنایی دىپلماتیک داره تا بناگوش بازه و کلی داره ذوق میکنه! 

صالحی و وزیر خارجه بحرین

من واقعا درک نمی کنم توی این وضعیت  و شرایط منطقه و جهان اسلام و لشکر کشی رژیم وهابی عربستان سعودی چه لزومی به این دیدار بود؟

یادم نمیره یکبار منزل یکی از دوستان یک شبکه ماهواره ای عربی وهابی ضد ایرانی مرتبا رو دیدم که مرتبا کلیپ دیدار احمدی نژاد رو با علمای یهودی پخش می کرد و البته مطابق ذات کثیفشون اونها رو صیهونیست و نتیجتا احمدی نژاد ضد صیهونیست با اون مواضع شفاف و روشن رو رفیق و همراه با یهودی ها و صیهونیستها معرفی می کرد.

حدیث معروف "فاحذروا عن مواضع التهم" مال همین وقتها است. مخاطب از همه جا بی خبر یک عکس رو می بینه که دو طرف با لبخند و رضایت کامل همدیگه رو در بغل گرفتن و احتمالا مقداری پیاز داغ اضافه که مغرض ها بهش اضافه می کنن.

بر فرض که آقای دکتر صالحی در این دیدار تذکرات خیلی جدی هم به طرف بحرینی داده باشه و بعدا ادعا کنه این دیدار به نفع مردم مظلوم این کشور بوده (که البته محتوای پخش شده مذاکرات چیز دیگه ای میگه)  اما واقعا این همه دیدار و پیام مخفی که بین کشور ها و مقامات رد  و بدل میشه فلسفه اش چیه؟

خوب لابد اونها عقلشون می رسه که از عکس و خبر مکشوف میشه چه سوئ استفاده هایی کرد.

ای کاش خدا به (بعضی از ) مسئولین ما اندکی هوش و زیرکی به جای این همه سادگی و سطحی نگری عطا کنه! 

بعد التحریر:

می دونم شاید بعضی از تعابیر تند بود اما واقعا از دیدن این عکس و خوندن خبرش واقعا ناراحت شدم

راستی آقای صالحی این عکس رو دیدی؟!

عبدالعزیز جعفر نوجوان بحرینی که دادگاهی شده

این چهره ی معصوم نوجوان شیعه ی بحرینی (عبد العزیز جعفر)ه که امروز به کلی جرم از جمله اقدام علیه امنیت ملی در دادگاه رژیم دست نشانده آل خلیفه محاکمه میشه.

/ 2 نظر / 14 بازدید
محمدجواد

بسم الله سلام مجید جان تند نوشت دردمندانه ای بود ولی چه کنیم که ... یا حق

mehdه

salam movafegham ama diplomasi va siasat kheili pichideh tar az in harfhast.