یک خیانت دیگر از وهابیها....

سفر مقدس عمره که خدا خواست و امسال نصیب ما شد برکات زیادی داشت. در طول سفر توی عربستان شاید هزاران بار خدا رو شکر کردم که مشیت الهی بر این بوده که در سرزمین ایران متولد بشم و هزاران هزاران بار خدا را سپاس گفتم که دین الهی رو از اهل بیت فراگرفتم.

باورش سخته که توی مملکتی که ظاهر شهرهاش خیلی از ظاهر شهرهای ما مدرن تره باز هم دلت برای حقیقت مکتب اهل بیت و صفا و صمیمیت مردم خودت بتپه...

خدا می دونه که از عرق ناسیونالیستی نمی گم چون در مطلب بعدی حتما به سه چهار نکته ی مثبتی که اونجا دیدم اشاره کنم.

 

کلید داری حرمین شریفین مدتهاست که برای حاکمان وهابی عربستان تبدیل به یک تجارت پر سود شده و درآمد هنگفت مراسم حج و عمره مسلمین، طوری زیر دندان آل سعود مزه کرده که از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند.

اخیرا در شهر مکه مکرمه، در نزدیک ترین مکان به بیت ا... الحرام و روی یکی از کوهپایه های اطراف کعبه، برج بسیار بلندی ساخته

شده و نمای معنوی خانه ی خدا را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

در بالاترین نقطه ی این برج، که بیش از هشتاد طبقه دارد و گفته می شود جهت استفاده تجاری و تاسیس هتل ساخته شده، ساعت بزرگی نصب شده که روی آن آرم سلطنتی دولت حاکم، یعنی رژیم سلطنتی عربستان، حک شده است.

پیش از این، دو برج بلند 50- 40 طبقه، در همان محل احداث شده بود که گفته می شود جهت استفاده های امنیتی ساخته شده اند، اما برج جدید که کمتر از دوسال سال از شروع احداث آن می گذرد، نمای بیت ا... الحرام را کاملا تحت الشعاع قرار داده است.

این موضوع، در تمام دنیا به عنوان یک اصل معماری شناخته می شود که در صورت وجود یک بنای مهم صرفا تاریخی، مثل مسجد امام اصفهان یا صرفا سیاسی ، نباید ساختمان های بلندتری در نزدیکی و فضای اعیانی آن، طوری احداث شوند که نمای آن ساختمان را خراب کند.

حال، فضای بیت ا... الحرام که قبله گاه مسلمین جهان است و هم اکنون از قبل زیارت آن، میلیاردها دلار نصیب آل سعود شده، اینگونه مورد تعرض دولت سعودی قرار گرفته است؛ بطوری که در هنگام ورود به شهر مکه و حتا هنگام وارد شدن به مسجد الحرام، این آسمان خراش، به شدت جلب توجه می نماید و در بسیاری موارد، از تمرکز ذهنِ حجاجِ خانه خدا هنگام طواف هم جلوگیری می کند.

جا دارد دولت های اسلامی، مراتب اعتراض خود را نسبت به این موضوع، که بعید نیست طرح آن توسط دولت های غربی و حتا رژیم صهیونیستی به نظام عربستان داده شده باشد، اعلام کنند.

البته مسجد النبی، در شهر مدینه منوره هم وضعیت بهتری ندارد و دور تا دور آن هتل ها و فروشگاه های 30- 20 طبقه، در نزدیک ترین مکان به مسجد ساخته شده اند و باعث شده گنبدِ سبزِ حرمِ رسول ا... از دور، نما نداشته باشد.

از ذهن شیعیان و محبین اهل بیت (علیهم السلام) پاک نمی شود که همین آل سعود با استناد به عقاید افراطیون وهابی، چگونه حرم های مطهر ائمه بقیع (علیهم السلام) را با خاک یکسان کردند.

البته هنوز این برج آسمان خراش به بهره برداری نرسیده و فشار دولت ها و ملت های اسلامی، ممکن است بتواند جلوی این اقدام نابخردانه را بگیرد.

یادمان نرفته، اصرار یونسکو باعث شد شهرداری اصفهان، مجبور شود چند طبقه از برج جهان نمای این شهر را، به دلیل تحت تاثیر قرار دادن فضای میراث فرهنگی اصفهان، تخریب کند.

آیا حاکمان سعودی اندیشیده اند به هر طریق مشروع و غیر مشروع می توانند از عواید حج و عمره مسلمین بهره مند شوند اما به احدی از مسلمین در این زمینه پاسخگو نباشند؟!

بعد نوشت:

دیروز در چند سایت خبری دیدم که نوشته بود بزرگترین ساعت جهان در مکه افتتاح شد و این مطلب رو با ذوق و شوق نوشته بودند.... خدا بصیرت بده

/ 2 نظر / 14 بازدید
از الف...

سلام تمام پستت رو خوندم واقعاَ‌زیبا وآموزنده بود

محمدجواد مهدوی

بسم الله سلام خداقوت عنوان وبلاگ رو از "چالش های محمد جواد" به "چالش های مجازی" تغییر دادم. آدرس همون آدرس قبیله در صورت امکان عنوان لینکم رو در وبلاگتون تغییر بدید خیلی متشکر یا حق