میزبانی از راهیان نور به سبک جدید

بسم الله

قبل التحریر:

این روزها هر دم از بخشی از سیستم فرهنگی دولت ارزشی دکتر احمدی نژاد بری می رسد..

این مطلب در هفته نامه رسانه جنوب و سدیدنیوز کار شده:

میزبانی از راهیان نور به سبک جدید!در ایامی که دلدادگان شهدا در سراسر کشور چشم بر لذت ها و تفریحات مرسوم و دنیوی می بندند و به جای شمال و کیش و قشم، مسیر پر افتخار جنوب کشور را انتخاب می کنند که بهترین ایام سال شان را مهمان سرزمین لاله خیز خوزستان باشند، بسیاری از مردم، نهادها، ادارات و سازمان ها خود را برای میزبانی شایسته از راهیان سرزمین نور آماده می کنند. در این میان برخی اقدامات که در این ایام متأسفانه در خوزستان انجام می شود نشان دهنده ی بیگانگی یا حداقل کم سلیقگی نسبت به فرهنگ مردم خوزستان است.

مشخص نیست آقایان با چه استدلالی در این ایامی که بزرگ ترین رویدادهای فرهنگی معنوی کشور در استان خوزستان در حال رخ داد است اقدام به راه اندازی سیرک در خرمشهر و کنسرت موسیقی پاپ در اهواز نموده اند. علی رغم اعتراض بسیاری از مسئولین و روحانیت نسبت به این رخدادها هیچ اقدامی برای تعطیل شدن این گونه برنامه ها نشده است و حتا برای موکول شدن آن به زمان دیگر و البته با رعایت شئونات نیز گام عملی برداشته نشد.

تا این لحظه از هر کس از نهادهای مربوط که پیگیری می کنیم اظهار بی اطلاعی می کنند. مشخص نیست متولی امور فرهنگ در استانی که مهد فرهنگ ایثار و شهادت در این کشور است، کیست؟ و چرا به اعتراض توده های مردم مومن خوزستانی توجه نمی شود!

یکی از جوانان متدین اهوازی که به دفتر هفته نامه آمده بود می گفت: ما هم می توانیم عکس العملی مثل اقدام شهید علم الهدی در مورد سیرک مصری قبل از انقلاب نشان دهیم اما احساس می کنیم در دوران حاکمیت دولت ارزشی در نظام جمهوری اسلامی باید هر کس مسئولیت خود را بشناسد و عمل کند.

کاش مسئولین نیز این دغدغه های پاک جوانان این استان را را زودتر درک کنند و برای این معضلات فکری اندیشیده شود.

/ 2 نظر / 10 بازدید
محمدجواد مهدوی

بسم الله سلام اینم از قالب و لوگو دیگه چی؟ دلم میخواد مطلب بعدیت یه یادداشت تشکر و تقدیر پر ملات باشه ها با لوگوی تقدیر شونده و مخلفات دیگه یا حق

علی

من خوزستانی و خرمشهری هستم ژس لطفا بگوئید چه تفریحات معنوی انجام دهیم امیدوارم روزی برسد که افکار این چنینی وجود نداشته باشد