سالگرد پیروزی جمهوریت و اسلامیت بر دیکتاتوری

هفته قبل نماز جمعه عظیم تهران در حرم امام حاشیه های مهمی داشت که باید بهشون پرداخته بشه اما این روز ها سالگرد انتخابات دهم و شروع ماجراهای بعدیشه... این مطلب رو اومد به ذهنم که بنویسم....

بازم وقتی فکر می کنم اگر رهبری یک قدم عثب نشینی کرده بود چه سنتی توی جمهوری اسلامی باب می شد می بینم فقط می تونم با یک شیرجه درست و حسابی و یک سجده شکر خدا رو شکر کنم بر نعمت وجود آقا...

سالگرد پیروزی جمهوریت و اسلامیت بر دیکتاتوری

عموم مردم جامعه یادشان هست که پارسال در چنین روزهایی در شهر و استان و کشور ما فضای داغ انتخاباتی حاکم بود و نشاط سیاسی در بین آحاد جامعه خصوصا جوانان و نوجوانان از فعالیت ها و تلاش ها و تبلیغات و تجمعات انتخاباتی هویدا بود.

سر هر کوچه و خیابان ستادهای انتخاباتی مشغول فعالیت بودند و هر کس سعی داشت نام کاندیدای خود را بیشتر مطرح کند، جدا از مردم که همه با نیت بهبود اوضاع جامعه طبق تشخیص خود، هر کدام به یک شخص متمایل بودند و دوست داشتند نام او را به عنوان رئیس جمهور منتخب بشنوند یک ویژگی دیگر هم در انتخابات سال گذشته بود.

همه ی جناح ها و احزاب و تشکل های سیاسی به نوعی در مقابل جریان ارزشی و رئیس جمهور محبوب آن قرار گرفته بودند و هر کدام به نوعی و از دیدگاه خود برای عدم انتخاب مجدد دکتر احمدی نژاد تلاش می کردند.

جالب اینکه رسانه های خارجی و دولت های غربی هم همه ی پتانسل خود را برای همین هدف مشترک به میدان آورده بودند و کأنه این انتخابات را انتخاب مرگ و زندگی خود نیز می دانستند. در این ایام بود که ناخدای کشتی انقلاب نیز در هر فرصت به تبیین ویژگی های مورد نیاز یک شخص برای ریاست جمهوری در نظام مقدس جمهوری اسلامی می پرداختند.

در این ایام بود که صحنه گردانان اصلی ستاد دو کاندیدای اصلاح طلب که شکست را حتمی می دیدند، طرحی را با دو رویکرد کلید زدند؛ از طرفی بحث القای تقلب را پیش کشیدند تا ذهن ها را برای اهداف برنامه ریزی شده شان آماده کنند و از سویی با نظرسازی های متفاوت و زنجیره ای کاندیداهای خود را از هم اکنون در باتلاق توهم غرق کنند تا در هر صورت پس از انجام انتخابات شورش ها و اغتشاش ها که قطعا از پیش دیده شده بود، انجام شود.

نکته قابل توجه دیگر آنکه در این ایام نامه ی غیر محترمانه ی هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب هم منتشر شد و موجی از امید را به جبهه شکست خوردگان سیاسی در داخل و خارج منتقل کرد. هاشمی در این نامه با مقایسه بنی صدر و احمدی نژاد نسبت به عواقب افشاگری های وی هشدار داد.

کارشناسان سیاسی همان زمان این اقدام را شروع رسمی اغتشاش و شورش ارزیابی کردند و این حرکت هاشمی را قطعه ای از یک پازل هماهنگ دانستند.

یکی از نشانه های این موضوع این بود که نامه ی هاشمی قبل از رسیدن به دفتر انقلاب در رسانه ها منتشر شد، یعنی اصلا هدف آقای هاشمی نامه به رهبری نبوده بلکه پیامی بود که باید برای مخاطبان خاص خود مخابره کند.

به هر حال انتخابات با یک نتیجه ی قاطع به پایان رسید اما قبل از اتمام آن یک کاندیدا قاعده ی بازی را به هم زد و خود را رئیس جمهور خواند.

موسوی با همان روحیه ی خاص خود خواستار ابطال انتخابات شد و اینجا بود که نظام و رهبری در عرصه امتحان حفاظت از رأی مردم و یا عقب نشینی در برابر خواسته ی نامشروع قرار گرفتند.

رهبر انقلاب با صلابت حکیمانه از ولایت استفاده کردند و مهلت شکایات را تمدید کردند اما هنگامی که کاندیداهای شکست خورده از پیگیری قانونی امتناع کردند، خواستند با آوردن طرفداران فریب خورده برای اجرای قانون هزینه ایجاد کنند، اینجا بود که باز هم درایت رهبری در نماز جمعه آب پاکی را روی دست ضد انقلاب و منافقین ریخت.

آری، نظام بر آراء مردم استوار ماند تا جمهوریت و اسلامیت همچنان دو ویژگی حقیقی و منحصر به فرد نظام جمهوری اسلامی باشند.

نکته مضاعف:

اولا:کتفم به لطف خدا خیلی بهتره... انشاالله این هفته هم یه عمل دارم که بعدش دیگه قالش کنده میشه و مثل آدم به کار و زنگیمون میرسیم!!! (دوباره انشاالله)

ثانیا:دارم خودم رو آماده ی یه سفر می کنم... چه سفری؟ توی پست بعد خواهم گفت. فقط بگم که اسم اون پست دعوت هستش...

/ 8 نظر / 11 بازدید
حسن

خاک بر سر شما شاه پرستان که 31 ساله پیش هم شما حامیان شاه بودید و حالا هم شما حامیان قدرت هستید گدیان بیت المال . مال مملکت را فقط یک عده می خورند آن هم شما ها

رضا از مشهد

مرگ بر دیکتاتور v

علی

شما ها فکر می کنید با 10 درصد می توانید مملکت را اداره کنید امام خمینی (ره) 15 سال جنگید تا توانست کشورا از شاه و شاهیان رها کند حال ما هم می جنگیم تا پیروزی معود ما پیروزیم. موسوی زنده باد کروبی پاینده باد

محمد مهدی در پاسخ به سه کامنت زیر

دوستان نیازی به پاسخ نمیبینم شما فقط استدلال های این عزیزان رو بخونید کفایت می کنه....

مسعود عیسوی

سلام 1- "همه ی جناح ها و احزاب و تشکل های سیاسی به نوعی در مقابل جریان ارزشی و رئیس جمهور محبوب آن قرار گرفته بودند" مگر جریان ارزشی! خودش یک جناح نیست؟ مگر بعضی تشکل‌ها از جمله عدالتخواه و.. را شامل نمیشه؟ یا اونها از نوع دیگن؟! 2- "جریان ارزشی و رئیس جمهور" کمی و تاحدود به هم نچسبند 3- خیلی‌ها رو از "چریان ارزشی" خارج دیدید؟ آیا اون 11 میلیون همه غیر ارزشی بودند؟ 4- خیلی‌ها از جمله خود بنده علی‌رغم میل باطنی، قحط رجال، شرايط بوجود آمده و...به احمدی‌نژاد رأي دادند. اينها چطورند؟ من چي؟ ارزشي يا غير ارزشي؟ 5- اصولگرايان منقد دولت - که کم هم نيستند - کجاي اين تقسيم بندي هستند؟ 6- آقايان مشاعي، رحيمي، محرابيان و... چطور؟ با نظر شما اينها همه ارزشي هستند! راستي استاندار خوزستان چطور؟ 7- براي نوشتن زياد عجله نکن!"اگر رهبری یک قدم عثب نشینی کرده بود" البته حتماَ منظورتون "عقب نشینی" است دیگه! و ايضاً "نامه ی هاشمی قبل از رسیدن به دفتر انقلاب" 8- کتفت چطوره

مسعود عیسوی

وبلاگت با بیشتر مرورگر ها مشکل داره و به هم می‌ریزه (فایرفاکس - اپرا - سفري يا سافاری - کروم) فقط با ie جواب ميده - اي ماکروسافتي!

مهدیه فاطمی

سلام حال تون چطوره؟ کتف تون بهتر شده؟ شما که هنوز به روز نشدید!!! پس چی شد این دعوت؟؟!!