یادداشت

: یکشنبه ٢٢ فروردین ۱۳۸٩:

.: یـادداشـتـهـای مجـیـد مـنـادی

همت مضاعفی که فرمودند، همت مضاعفی که فهمیدیم

قبل نوشت:

برای نوشتن در مورد اسم امسال داشتم فکر می کردم...

بعد که کمی فکر کردم دیدم این اسم گذاری حکیمانه هم که برای مردم راحتی جوی ما داره بد جا میافته. این مطلب به ذهنم آمد و نوشتمش...باشد که مقبول افتد.

دوستی می گفت سر صف نانوایی بودم که شهروندی با اعتراض نسبت به کم کاری نانوایی به شاطر بنده خدا گفت: «آقای محترم امسال سال اضافه کاری است چرا می خواهی زود تعطیل کنی!»

از اتفاق طنزآمیز بالا کمترین چیزی که برداشت می شود کج فهمی یا بد فهمی بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب توسط برخی از افراد است که آن هم دلیلی جز کم کاری و کم همتی خواص و افراد مرجع در جامعه ندارد.

حضرت آقا پس از نام گذاری سال نوآوری و شکوفایی در چند نوبت فرمودند که این نامگذاری باید تاکید و تکرار شود تا در جامعه تبدیل به یک گفتمان گردد و این نکته هم بدیهی است که تا یک شعار تبدیل به گفتمان غالب جامعه نشود به برنامه های اجرایی و عملی و تاثیرات قابل لمس منجر نخواهد شد.

نکته ای که البته در خصوص سال اصلاح الگوی مصرف نسبتا قابل قبول پیش می رفت و تا زمانی که فتنه ی سبز (که به فرموده رهبر انقلاب با برنامه ی دشمن مبنی بر انحراف فکر مسئولین و مردم کشور از پیشرفت ایران اسلامی طراحی شده بود) فضای کشور را غبارآلود نکرده بود پروژه گفتمان سازی این شعار پرمحتوا مسیر نسبتا قابل قبولی را طی می کرد.

اکنون نیز قطب نمای کشتی انقلاب برای پیشبرد اهداف دهه ی چهارم یعنی دهه ی پیشرفت و عدالت به سوی قله ی همت مضاعف و کار مضاعف تنظیم شده باید به دقت منظور رهبر حکیم انقلاب فهمیده شود.

کار مضاعف قطعا به معنی برخی اضافه کاری های بدون بازده ادارات دولتی که با امید دریافت حق اضافه کاری و بالا بردن بیلان کاری مدیران تعیین می شود، نیست. کار مضاعف به یقین به دنبال بالا بردن انتظار مدیران خصوصی و دولتی از کارگران و کارمندان پایین دستی برای کار بیشتر بدون پرداخت حق و حقوق نیست. همت مضاعف البته ناظر بر مضاعف نمودن وعده و وعیدهای توخالی وزیر و وکیل و رئیس هم نیست. آنچه از بیانات رهبر فرزانه انقلاب در جوار حرم ثامن الحجج (ع) برمی آید آن است که همت مضاعف و کار مضاعف در واقع باید به یک گفتمان تبدیل شود، باید در رأس برنامه ی فرد فرد ملت قرار بگیرد تا شیرینی آن بر کام همه بنشیند.

همت مضاعف یعنی ضمن اصلاح الگوی مصرف با تلاش فراوان با نوآوری و جوان گرایی به دنبال قله های فتح نشده ی کشور باشیم.

همت مضاعف و کار مضاعف به همه ی ما برمی گردد و نه اینکه مثل اصلاح الگوی مصرف مسئولین فقط از مردم انتظار داشته باشند. همت مضاعف یعنی کمربندها را محکم تر ببندیم تا بیشتر اوج بگیریم و نظام اسلامی و کشور اسلامی را ستاره های درخشان جهان کنیم.

همت مضاعف دوای درد همه ی قشرهای جامعه است از مدیران بالادستی، مدیران استانی تا مدیران شهری. کار مضاعف یعنی همت مان را بالا ببریم و معلم و مهندس و کارمند و پژوهشگر و کارگر و حتی اهل قلم و رسانه افق نگاهشان را به قله های پیشرفت و تعالی بدوزند و به کمتر از آن رضایت ندهند.

اگر هر کس در هر جایگاه مطالعه و مشورت و برنامه ریزی خود را با همت مضاعف تنظیم کند و هدف خود را بهترین شدن قرار دهد، آنگاه می توانیم سربلند باشیم از اینکه سخن نائب امام زمان (عج) بر زمین نمی ماند. انشاءا..

بعدنوشت:

هفته نامه رسانه جنوب این مطلب رو بعنوان سرمقاله منتشر کرد.

نوشته شده در یکشنبه ٢٢ فروردین ۱۳۸٩ و ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ توسط : مجـیـد مـنـادی

نظر دیگران() || [بالای صقحه]نوشته هاي اخير

+ روحانی چگونه رئیس جمهور شد؟/نگاهی به حماسه ملت و تحلیل آراء رئیس جمهور منتخب
+ بارش رحمت الهی؛ نگاه فرصت محور، نگاه تهدیدمحور
+ کارآمدی، محور جدید تمرکز جبهه استکبار
+ آمدم ای شاه پناهم بده ....( السلام علیک یا امام رضا )
+ آیا تعویض استاندار "حالا" به نفع استان است؟
+ ماجرای میلیارد ها تومان سرمایه مردم خوزستان
+ مثل چمران بمیریم ...
+ چه کسی حرف مردم را به گوش رئیس جمهور می رساند؟
+ تا کی "بد و بدتر " کنیم؟
+ آسیب های جدی برای انتخابات مجلس در خوزستان
+ چشممان روشن آقای صالحی...
+ ماه مبارک و نقشه های راه یکساله
+ همت مضاعف. کار مضاعف
+ جشنواره مطبوعات خلیج فارس در اهواز
+ دوستم....
+ چرا مطبوعات استانی از نمایشگاه مطبوعات استقبال نکردند؟
+ یک خیانت دیگر از وهابیها....
+ ما رفتیم حلال کنید...
+ سالگرد پیروزی جمهوریت و اسلامیت بر دیکتاتوری
+ فرصتی که دوباره به من داده شد ...
+ همت مضاعفی که فرمودند، همت مضاعفی که فهمیدیم
+ لنگه کفش ده نمکی در برهوت رسانه ملی
+ یک تشکر یک محمد جواد
+ میزبانی از راهیان نور به سبک جدید


و دیگر هیچ ...

حقوق اين وبلاگ محفوظ است و هرگونه كپي برداري از آن با ذكر منبع بلامانع می باشد.
All Rights Reserved 2007 - 2008 © http://istade.persianblog.ir

Blog Flux Directory

  RSS 2.0